Dlaczego jajka są zdrowe?

boiled-eggs-1135746_1280Wiele osób nie zdaję sobie sprawy z tego jak bardzo mogą wpłynąć na swój styl życia poprzez zdrowe odżywianie. Tym razem warto się zastanowić jakie zalety należy przypisać jedzeniu jajek.

Z pewnością jedzenie jajek pomagać może w pracy wątroby a także wspomagać poziom cholesterolu. Zdarzać się mogą osoby, które ,,bronią się rękami i nogami” aby nie zjeść żółtka. Czy ta praktyka jest słuszna? Oczywiście, że nie. Cholina, znajdująca się w środku przeciwdziała procesowi akumulacji cholesterolu w naszej wątrobie.

W jajkach, również można znaleźć zdrowe źródło selenu. Co to jest? Kluczowy mikroelement, który przeciwdziała w walce z rakiem. Przy następnym zakupach w sklepie, warto zdać sobie z tego sprawę i zamiast kolejnej paczki przysłowiowych cukierków zdecydować się jednak na jajka.

Jajka w zdecydowany sposób pomagać będą w procesie budowie mięśni, siły a także ogólnie przyjętej sprawności. Czy to jest prawda? Oczywiście, że tak. Wystarczy spojrzeć na dietę sportowca. Jajka to świetne źródło witamin, minerałów, antyoksydantów a także kluczowy tłuszcz i cholesterol, bardzo ważny element do produkcji hormonów.

Dzięki zawartej w jajkach luteiny i zeaksantyny dbasz w pewny sposób o swoje oczy. Ciekawostką jest to, że jako składnik suplementów wykorzystuję się je w terapii chorób oczu. Chociaż, te które są bezpośrednio z jaj mają o wiele lepszą biodostępność.

Ze względu na właściwości zdrowotne, warto pomyśleć o tym aby w diecie się one pojawiły. Duża liczba dobrych tłuszczy a także innych zalet śmiało można przypisać do jajek.

Leave a Comment