Lakier hybrydowy dla alergików – 3free

Czy wiesz, że większość lakierów hybrydowych zawiera w swoim składzie formaldehyd? Jest to toksyczna substancja, która powoduje reakcje alergiczne. Dlatego tak ważne jest aby zwracać uwagę na skład lakieru, gdyż podłoże różnych dolegliwości znajduje się z reguły w substancjach dodawanych do kosmetyków.
Stosowany przez dłuższy czas jest zdecydowanie szkodliwy. Więc pojawia się pytanie: dlaczego w ogóle formaldehyd zaczął być stosowany w lakierach do stylizacji paznokci? Odpowiedź jest prosta – aby je wzmocnić.

Jest to składnik drażniący, występujący również pod nazwą aldehydu mrówkowego.

Nakładany na płytkę paznokciową, wytrawia ją. Wówczas aktywowane zostają mechanizmy obronne organizmu. Słaba płytka paznokciowa zaczyna się bronić przed potencjalnym niebezpieczeństwem. Im bardziej aldehyd mrówkowy uszkadza naszą płytkę, tym bardziej płytka „chce” się bronić i odrasta zdecydowanie grubsza oraz twardsza,
Jednak nie u każdej osoby, ten sposób się sprawdza i często dochodzi do zwiększenia tkliwości, zaczerwienienia i bolesności. Poddany wnikliwym badaniom formaldehyd wykazuje działanie rakotwórcze. W niektórych krajach jest on nawet wpisany na listę składników zakazanych. Dlatego istotne jest, aby osoby skłonne do nadwrażliwości, bądź alergii starały się go unikać.

Lakiery hybrydowe bez formaldehydu są na rynku nowością.

Przykładowo można je znaleźć tutaj lakiery hybrydowe cosmetics zone w odpowiedniej kategorii. Gama kolorystyczna jest niesamowicie obszerna, dzięki czemu każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Są to idealne lakiery hybrydowe dla alergików.
Cosmetics Zone cieszy się dużą popularnością ze względu na swoją pomysłowość i ponadczasowość w realizacji i tworzeniu produktów. Aplikacja tych flagowych lakierów jest niezwykle przyjemna ze względu na ich dogodną konsystencję. Produkty cechują się solidnością i posiadają płaski, unikalnie wyprofilowane pędzelki.

Kolejnym ważnym pozytywem jest formuła 3 free. Bowiem lakiery hybrydowe 3 free nie posiadają w swoim składzie chemicznym formaldehydu, toulenu oraz DBP. Lakiery cieszą się wytrzymałością i wysoką jakością. Skład lakieru hybrydowego jest w pełni bezpieczny dla płytki paznokciowej i nie powoduje jej podrażnienia. Jest to niesamowicie ważne dla kobiet które cenią sobie jednocześnie eleganckie i trwałe stylizacje paznokciowe, nie chcąc niszczyć i osłabiać swojej naturalnej płytki.

Dlatego, jeżeli chcesz mieć pewność, że użyjesz bezpiecznych produktów, skorzystaj z oferty lakierów marki Cosmetics Zone.
Nowy skład produktów minimalizuje ryzyko wystąpienia alergii, gdyż nie zawiera 3 najsilniejszych alergenów.
Dzięki różnorodności w wyborze lakiery są starannie dostosowywane do najbardziej wymagających klientów. Ta kwestia jest ważna, gdyż każda kobieta ma inne oczekiwania związane z efektem końcowym, a wiadomo nie od dzisiaj, że paznokcie są naszą wizytówką.

Leave a Comment