Opalenizna w każdej części równomierna, od dzisiaj to możliwe!

beach-455752_1280Do lata czasu co raz mniej. Większość osób już teraz ma zaplanowane urlopy, wczasy lub jakąś wycieczkę. Są tacy, którzy decydują się na wyjazd w góry, nad morze lub za granicę. Jedno jest pewne – każdy w tym okresie marzy o pięknej i równomiernej opaleniźnie. Czy to jest możliwe, jak to osiągnąć? To jest możliwe, wystarczy się zastosować do kilku porad, które pomogą w procesie opalania.

Jedną z dobrych praktyk służącej równomiernej opaleniźnie jest to aby na plaży lub w miejscu w którym będziemy się opalać nie leżeć cały czas w bezruchu, kolokwialnie mówiąc plackiem. Ten sposób, nie należy do najbardziej udanych. Co zamiast tego warto wybrać? Można się zastanowić nad czymś innym. Zapewne każdy z nas słyszał już o tym, że najzdrowsza opalenizna występuję wtedy gdy opalanie następuję w trakcie wykonywania jakiś czynności. O jakich tutaj należy powiedzieć? Na samym początku warto zaznaczyć, że chodzi tutaj o jakąś aktywność fizyczną. W tym przypadku ta sprawa związana jest ze sportem np. gra w siatkówkę, frisbee lub po prostu pływaniem. Takie sposoby to wysoka gwarancja na to, że ciało będzie równomiernie opalone z każdej możliwej strony a to za sprawą kilku prostych czynności związanej z aktywnością fizyczną.

Przed wejściem na plażę należy także pomyśleć o odpowiedniej profilaktyce. W tym przypadku warto się zdecydować na bardziej precyzyjny peeling całego ciała. Dlaczego akurat się decydować na taki zabieg? Czy on jest konieczny? Oczywiście, że tak. Ten sposób będzie idealny na usunięcie zrogowaciałego naskórka a w związku z tym opalenizna na naszym ciele będzie równomiernie rozprowadzona, czyli mówiąc w skrócie – bardzo duży sukces i brązowa opalenizna po powrocie do domu.

Jak się opalać będąc posiadaczką kostiumu z ramiączkami? Tutaj sprawa jest szczególnie delikatna ponieważ warto pamiętać aby co pewien okres czasu przesuwać go w różne strony. Czy to jednak jest konieczne? Okazuję się, że tak! Ta praktyka w doskonały sposób zagwarantuję to, że na ciele nie będzie bladych pasków a my po powrocie do domu nie usłyszymy od nikogo niemiłych docinek, w stylu – córka młynarza.

Bezpieczne opalanie związane jest także z doborem odpowiedniego filtru do opalania. W tym przypadku należy się zdecydować na taki, który dostosowany będzie do fototypu naszej skóry. Oferta produktów, które istnieją na rynku jest z pewnością bardzo duża. Warto się zdecydować na jakiś specyfik będący odpowiadać naszemu rodzaju cery a w szczególności twarzy. W szczególnych przypadkach można się udać do lekarza, za jego zgodą będziemy mieli pewność, że akurat ten ,,produkt” jest przeznaczony akurat dla naszego rodzaju skóry.

Przed wyjazdem na urlop, wycieczkę lub wczasy warto pomyśleć o tym aby tak w zasadzie zacząć spożywać kapsułki z beta karotenem. Warto je brać, około 2,5-3 tygodnie przed faktycznym opalaniem. Czy to jest konieczność? Nie wszyscy są zwolennikami takiego rozwiązania ale to właśnie dzięki temu można cieszyć się z równomiernej opalenizny dłuższą ilość czasu.

Istnieją przedziały czasowe w których nie należy się opalać. O jakich tutaj dokładnie jest mowa? Przede wszystkim ,,jak ognia” należy unikać opalania się między godziną 10 a 15. To właśnie w tym czasie promienie słoneczne powodować mogą drastyczne poparzenia skóry. W tym czasie jest największe słońce i zamiast wystawiać się na największy ,,żar” należy wybrać coś zupełnie innego – schować się w cień aby nie ryzykować swoim zdrowiem. Taka profilaktyka to z pewnością zapewnia bezpieczeństwo przebywania na plaży w największe upały. Nie należy o tym zapominać.

Leave a Comment